Özel Lezzetlerin Mucidi Peşrevzâde

Konya’da hizmet veren ve bünyesinde akışkan peynirli börekten onlarca çeşit künefeye kadar birçok ürünü bulunduran Peşrevzade, yoğun ilgi görüyor.

Özel lezzetlerin mucidi olduklarını dile getiren Peşrevzade Konya Şubesi İşletme Sahibi Emre Özdoğan, ‘Türkiye’de ilk olacak ürünleri burada sunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Peşrevzade’nin Gaziantep firması olduğunu ve Türkiye’nin dört bir yanında şubelerinin yer aldığını dile getiren Peşrevzade Konya Şubesi İşletme Sahibi Emre Özdoğan, “Firmamızın en çok şubesi İstanbul’da olduğu için İstanbul firması zannedilse de geçmişi Gaziantep’e dayanmaktadır. Toptan baklava imalatı olan Peşrevzade, daha sonra bayilikler vererek perakende satışa başlamıştır. Firmamız, son dönemlerde ciddi rağbet gören Adana böreği ile Sirkeci şubesinde önemli bir tanıtım yapmıştır. Markamızın kurucuları, geçmişten beri tatlı imalatçısı oldukları için de bünyelerine künefeyi de dâhil etmişlerdir.  Gündüz börek, akşam tatlı olmak üzere konsept belirleyip bu sistemde çalışmaya başlamışlardır. Peşrevzade ismi zamanla tanıtımını giderek artırmış ve bugün ülkemizin birçok şehrinde hizmet vermektedir. Firmamız bünyesinde bulunan bütün hammaddeler Türkiye’nin kendi meşhur yerlerinden gelmekte ve hepsi A plus ürünlerdir. Özellikle mide problemi olan ve ağır tatlı yemekte güçlük çekenler için Peşrevzade ürünleri çok idealdir. Bizim Peşrevzade ile tanışma hikâyemiz de İstanbul’daki şubelerini ziyaret etmemizle başladı. Daha sonra sık sık giderek bu lezzete alıştık ve markayı Konya’ya getirmeye karar verdik. Yaklaşık 3 ay önce de Konya’da Şefikcan Caddesi bölgesine şubemizi açtık” ifadelerini kullandı.

BÖREKTEN KÜNEFEYE ÇOK ÇEŞİTTE ÜRÜN

Bünyelerinde kahvaltı, börek ve tatlı adına çok çeşitte ürün olduğunu belirten Emre Özdoğan,”Peşrevzade olarak çok sayıda ürünle müşterilerimize hizmet vermekteyiz. İçerisinde peşrev böreği, kahvaltı çeşitleri ve mucidi olduğumuz güveç tabağının da yer aldığı kahvaltı tabağımız, özellikle hafta sonları yoğun tercih edilmektedir. 7 farklı çeşitte böreğimiz bulunmaktadır. Alışılmışın dışında zeytinli, peynirli, patatesli, pastırmalı, kıymalı, kavurmalı ve ıspanaklı olmak üzere börek çeşitlerimiz mevcuttur. Tatlı grubunda ise künefemizi ‘’siz hayal edin biz yapalım’’ konsepti ile hazırlamaktayız. Kayısılı, incirli, böğürtlenli, çikolatalı ve kaymaklı künefelerimiz yoğun rağbet görmektedir.

AKIŞKAN PEYNİRLİ BÖREĞİN MUCİDİ PEŞREVZÂDE

Türkiye’de son dönemlerde popüler hale gelen akışkan peynirli böreğe ‘Peşrev Böreği’ ismini verdiklerini ve ilk kez kendi firmaları tarafından yapıldığını kaydeden Emre Özdoğan, “Peşrevzade 1877 yılından beri faaliyette olan bir firmadır. Peşrev böreğinin de mucidi bizim firmamızdır. Baklava yapım aşamasında sürekli hamurdan arta kalan parçalar oluyormuş. İsraf olmaması adına ustalarımız böreğin üzerine artan hamurlarla eklemeler yapıyorlarmış. Ve güzel bir lezzet yakalanmış. Buna da ‘Peşrev Böreği’ adı verilmiş. Son dönemlerle akışkan peynirle ortaya çıkan bu börek yeni ürün gibi bilinse de, firmamızda yıllardır süregelen bir gelenektir” diye konuştu.